IMG-20221221-WA0022
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Dzisiaj w naszym przedszkolu od rana świąteczny nastrój. Zgodnie z naszą tradycją będziemy: wspólnie kolędować, dzielić się opłatkiem, wręczać prezenty – aż wszyscy razem zasiądziemy przy pięknie udekorowanym stole, by spożyć wigilijny obiad. Jednak za nim to wszystko się wydarzy w świąteczny nastrój wprowadzą nas dzieci z grupy „Rybek” i „Świetlików”, które wspólnie ze swoimi Paniami przygotowały dla całego przedszkola Jasełka.

IMG-20230316-WA0031
Terapia Ręki – Rybki

Co daje terapią ręki?
Główną rolą jest poprawa funkcjonowania ręki i wykonywania płynnych ruchów, czyli: zdolności trzymania przedmiotu (odruch chwytu), zdolności przenoszenia ciężarów (siła ręki).

IMG-20230105-WA0126
Zabawy na śniegu – Biedronki

Biały puch pozwolił na zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Biedroneczki zażyły ruchu na świeżym powietrzu. Przedszkolaki szalały z radości, rzucały się śnieżkami, lepiły bałwanki, robiły orzełki, turlały się po śniegu, zjeżdżały z górki, a uśmiechy nie schodziły im z twarzy.

IMG-20230105-WA0100
Zabawy na Śniegu – Rybki

W minionym tygodniu zawitała do nas prawdziwa zima. Był mrozik, śnieżek i przyjemnie świeciło słoneczko. Przedszkolaki cieszyły się z tego rzadkiego widoku. Biały puszek pozwolił na zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Rybeczki zażyły ruchu na świeżym powietrzu.

2_RWtAXNTQP1YH_EsHVPHMYhpnSjtfxsknp1jCpNNn0=_plaintext_638085200262452789
Barbórka

Barbórka to dzień, który wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią. Tradycyjnie jak co roku nasze przedszkole odwiedzili tatusiowe  naszych wychowanków, którzy są górnikami, aktywnymi zawodowo lub już emerytowanymi.

IMG-20230105-WA0061
Zdrowo i sportowo – Biedronki

W listopadzie w ramach Ogólnopolskiego programu „Zdrowo i Sportowo”  dzieci z grupy „Biedronek”:

doskonaliły sprawność ogólną,
wzmacniały siłę mięśni postawnych i mięśni nóg,
 uczyły się podstaw mini hokeja,
podnosiły ogólną sprawność organizmu,
ćwiczyły koordynacje wzrokowo-ruchową,

Zdjęcie WhatsApp 2022-11-30 o 11.40.19
Terapia Ręki – Rybki i Nutki

Nieprawidłowy „podział” napięcia mięśniowego wpływa na rozwój motoryki dużej
(poruszanie się) oraz motoryki małej, a co za tym idzie sprawności dłoni i palców i wielu
związanych z tym umiejętności.

IMG-20221130-WA0018
Dzień Pluszowego Misia – Nutki

Dnia 25 listopada w grupie Nutki zapanował misiowy szał. Każdy przedszkolak przyniósł swojego misiego przyjaciela do przedszkola, opowiadał o pierwszym wspólnym spotkaniu oraz wspólnych zabawach. Dzieci wykonały również misiowe prace oraz uczciły ten dzień pamiątkowym zdjęciem.

Zdjęcie WhatsApp 2022-11-24 o 14.08.39
Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Dnia 16 listopada 2022 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Promujemy w ten sposób szacunek, akceptację i uznanie bogactwa różnorodności w świecie.