Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Dnia 16 listopada 2022 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Promujemy w ten sposób szacunek, akceptację i uznanie bogactwa różnorodności w świecie. W grupach przedszkolnych odczytana została bajka o tolerancji oraz zostały przeprowadzone zajęcia, podczas których dzieci uczyły się prawidłowych postaw społecznych, akceptowania odmienności innych ludzi, poszanowania cudzej godności oraz uczuć. Dzieci obejrzały wystawę zdjęć pt. ,, Jesteśmy rożni, ale równie ważni” prezentująca dzieci z różnych krajów świata. Zorganizowany został również teatrzyk dla grup starszych ,,Kłopoty zielonej żabki”. To był bardzo udany dzień. (Tekst Anna Sowulewska)