Wizyta w Bibliotece – Muminki i Liski

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Dnia 22 kwietnia grupy Muminki oraz Liski odwiedził Bibliotekę Publiczną w Paniówkach. Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dzieci dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Nie zabrakło głośnego czytania opowiadania z serii „Mądre bajki”. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał zakładkę do książek. W podziękowaniu za oprowadzenie po świecie książki przedszkolaki wręczyły Pani bibliotekarce laurkę. Żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie.