Strajk – Informacje

Paniówki,   4.04.2019 r.

Szanowni Państwo

Z uwagi na zaplanowaną akcję strajkową  od dnia 8 kwietnia 2019 r.,  informuję, że w dniach trwania strajku  Gminne Przedszkole w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Paniówkach nie będzie sprawowało opieki nad dziećmi uczęszczającymi do przedszkola.  W związku z tym, proszę  o zapewnienie opieki dzieciom  i przypominam, że możecie Państwo skorzystać z zasiłku  z tytułu opieki nad dzieckiem zdrowym do lat 8, z powodu nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola lub szkoły,  do której uczęszcza dziecko.

Informuję, że większość nauczycieli Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Paniówkach również przystąpi do strajku, co będzie skutkować odwołaniem zajęć dydaktycznych. Zaplanowane na ten czas Rekolekcje Wielkopostne odbędą  się według wcześniej podanego harmonogramu w Kościele p.w. Św. Urbana w Paniówkach. Może  dojść do sytuacji, w której opieka świetlicy szkolnej będzie niemożliwa, szczególnie podczas egzaminów zewnętrznych. Zwracam się do Państwa
z prośbą o przewidzenie możliwości zapewnienia swojemu dziecku opieki  w dniach,
w których będzie trwał strajk.

Informuję, że priorytetem  dla szkoły  będzie przeprowadzenie egzaminów gimnazjalnego i ósmoklasisty  zgodnie z  harmonogramem i procedurami CKE.

Zapewniam, że dołożę wszelkich starań, aby zminimalizować negatywne skutki strajku dla uczniów i rodziców.

Proszę na bieżąco śledzić wszelkie informacje dotyczące rozwoju sytuacji  w mediach, na stronach Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w Paniówkach, na dzienniku elektronicznym oraz iPrzedszkolu.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Paniówkach