Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Miło nam poinformować, że Gminne Przedszkole w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Paniówkach otrzymało dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (NPRCz) 2.0 na różne formy wsparcia i promocji czytelnictwa w Polsce w latach 2021–2025. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.
Przedszkolna biblioteczka oraz kąciki czytelnicze w salach przedszkolnych wzbogaciły swoje zbiory o 196 egzemplarzy książek. Wśród nowości znaleźć można mnóstwo ciekawej i wartościowej literatury przeznaczonej dla najmłodszych. W ramach wsparcia zakupiono również nagrody oraz materiały papiernicze, które posłużą podczas prowadzonych przez przedszkole działań promujących czytelnictwo, tj. spotkań autorskich i konkursów. Gratulujemy! 🙂