Maluchy kiszą kapustę

26 października w naszym przedszkolu dzieci z Grup Biedronki, Koniki, Świetliki chcąc zakończyć sezon gromadzenia przetworów i zapasów na zimę postanowiły własnoręcznie sporządzić kiszoną kapustę. W pierwszej części przedszkolaki zapoznały się z walorami smakowymi i zdrowotnymi popularnego polskiego przysmaku, jakim jest niewątpliwie kiszona kapusta. Dzieci miały okazje poznać kapustę wszystkimi zmysłami (wzrok, smak, zapach, dotyk) i dowiedzieć się, jak dawniej przygotowywano zapasy na zimę – oglądały starą szatkownicę i zapoznały się z jej działaniem. W drugiej części zajęć dzieci przygotowały kapustę do kiszenia. Najpierw ją poszatkowały. Następnie poszatkowaną kapustę wrzuciły do przygotowanej kamionkowej beczki, posypując każdą warstwę solą. Dzieci wytrwale pracowały pod czujnym okiem swoich pań.