Dzień Ukrainy – Motylki

28 marca grupa Motylki zorganizowała „Dzień Ukrainy” na który zostały zaproszone dzieci z Ukrainy z naszego przedszkola oraz naszym gościem była także Pani Nadia. Dzieci w tym dniu przyszły ubrane w barwach niebieski i żółtym. Zaprezentowano dzieciom mapę Europy na której pokazano położenie Polski i Ukrainy. Poznali także symbole narodowe, a Pani Nadia dała lekcje z języka ukraińskiego zapoznając dzieci z podstawowymi zwrotami grzecznościowymi. Następnie starszaki poznały alfabet ukraiński i układały własne imiona w tym języku. 6- latki brały udział w zabawach tanecznych przy muzyce ukraińskiej. Dzieci wykonywały flagi odbijając pomalowane rączki w farbie na dużych arkuszach papieru wszystko w kolorach niebieskim i żółtym. Na zakończenie spotkania dzieci z Ukrainy otrzymały małe upominki oraz odbył się słodki poczęstunek dla wszystkich w barwach niebiesko- żółtych.