Wizyta Pana Strażaka-„Grupa Pszczółki”

22 marca 2024 r. gościem w grupie Pszczółek był strażak – p. Michał – pracownik Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach ,a prywatnie tatuś naszej Zuzi. Pan Michał rozpoczął spotkanie od przedstawienia specyfiki pracy strażaka – wspomniał, że ich działania nie polegają jedynie na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas wypadków, powodzi czy burz, zaprezentował swój strój oraz podręczny sprzęt, który od razu przykuł uwagę dzieci. Przedszkolaki dowiedziały się bardzo dużo ciekawych rzeczy.   Pan Michał  chętnie odpowiadał  na pytania dzieci, a także pozwolił na przymierzenie ubioru strażaka, hełmu, aby choć przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwy strażak. Z zaciekawianiem oglądali  elementy jakimi dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Wizyta sympatycznego gościa utrwaliła ważną wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa oraz zachęciła najmłodszych do służby w straży pożarnej. Dziękujemy serdecznie za wizytę.