Warsztaty z Pierwszej Pomocy

11 maja w naszym przedszkolu gościliśmy ratowników medycznych. Tego dnia wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach z pierwszej pomocy. Warsztaty miały na celu oswoić dzieci z tematem pierwszej pomocy oraz pokazać jak ważne jest udzielnie tej pomocy. Dzieci utrwalały numery alarmowe, uczyły się jak rozmawiać z dyspozytorem medycznym. W trakcie ćwiczeń dzieci stały się ratownikami, koordynatorami działań polegających na udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, w tym przypadku pluszaku.
Dziękujemy Panu Adamowi oraz Panu Michałowi za poświęcony czas i super przeprowadzone warsztaty.
Życzymy siły i zdrowia oraz satysfakcji i radości płynącej z pasji i możliwości ratowania ludzkiego życia.