Innowacja matematyczna – „Nasza przedszkolna matematyka”

W ramach innowacji matematycznej „Nasza przedszkolna matematyka” w grupach najstarszych Biedronki i Pszczółki odbywają się cyklicznie zajęcia matematyczne mające na celu rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci a także wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci o zróżnicowanych możliwościach intelektualnych. Zdobywanie wiadomości i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia dojrzałości szkolnej. Celem jest rozwijanie matematycznej wyobraźni. Rozbudzenie wiary dziecka we własne możliwości,  wspieranie ciekawości , samodzielności i aktywności w toku działań podejmowanych  z zakresu edukacji matematycznej, rozwijanie umiejętności praktycznego zastosowania kompetencji matematycznych w codziennym życiu.