Warsztaty tańca Flamenco – grupy starsze

Co znaczy „Hola, hola”? Jak pozdrawiają się Hiszpanie? Co to jest Korrida? Gdzie leży Andaluzja?

29 marca dzieci z najstarszych grup przedszkolnych: Muminki, Liski, Myszki, Motylki i Pszczółki otrzymały odpowiedź na wiele pytań.  Poprzez zabawy, oryginalne rekwizyty, zdjęcia, stroje i tańce Pani Joanna Mazurek prowadząca warsztaty taneczne  Flamenco, zaprezentowała wszystkim przedszkolakom ten niezwykły taniec oraz przybliżyła im gorący klimat Hiszpanii. Dzieci miały okazję dowiedzieć się skąd wywodzi się taniec Flamenco oraz co go charakteryzuje, przebrać się w hiszpańskie stroje i nauczyć się podstawowych kroków Flamenco. Oprócz tego pani Joanna pokazała nam różne przedmioty wykorzystywane podczas tańca np. wachlarze z Hiszpanii, kastaniety, specjalną chustę. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali pokaz tańca, za który zgodnie podziękowali gromkimi brawami.