Rodzice czytają dzieciom – Świetliki

Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. W ramach promowania czytelnictwa u dzieci „Świetliki” zaprosiły rodziców do czytania bajek w czasie odpoczynku po obiedzie. Pierwszymi odważnymi mamami, które nas odwiedziły były mama Mateusza która przeczytała bajkę „Brzydkie kaczątko” i mama Tymka która przeczytała nam bajkę pt. „Auta”. Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw.