Przegląd Teatralny i Recytatorski Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Bliskie spotkania”

XXII Przegląd Teatralny i Recytatorski Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Bliskie spotkania”

9 maja 2018 roku o godz13.45 nasze przedszkole wzięło po raz kolejny udział w Przeglądzie Teatralnym Dzieci             i Młodzieży Niepełnosprawnej „Bliskie Spotkania”, który odbył się w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym  w   Czerwionce-Leszczynach w ramach obchodów III Powiatowego Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych.
Przegląd „Bliskie Spotkania” organizowany jest przez Zespół Szkół Specjalnych im. W. Sherborne i jest uznanym miejscem konfrontacji artystycznej dzieci              i młodzieży niepełnosprawnej oraz doskonałym forum rozwijania integracji, tolerancji i akceptacji. Impreza ta ma szeroki zasięg, wykraczający poza województwo śląskie.

Celem imprezy jest stworzenie możliwości konfrontacji artystycznej dzieci   i młodzieży niepełnosprawnej, integracja dzieci i młodzieży     z różnych środowisk oraz rozwijanie zainteresowań i poszerzanie form działalności artystycznej.
       Dzieci z grupy „Tygryski” zaprezentowały się publiczności w tanecznym przedstawieniu pt. ” Czerwony Kapturek”. Przedszkolacy poradzili sobie świetnie, a był to ich pierwszy występ na tak dużej scenie. Dzieci do konkursu przygotowały panie z grupy p. A. Sowulewska, p. M. Rudzka oraz p. K. Przybysz.   Teraz pozostaje nam oczekiwanie na ogłoszenie wyników.