Konkurs na zabawkę sensoryczną

“Moja zabawka sensoryczna”

Celem konkursu jest wykonanie zabawki sensorycznej, np. maty sensorycznej, książeczki sensorycznej, zabawki sensorycznej, pudełka sensorycznego lub rękawicy sensorycznej.

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

• Organizatorem Konkursu jest Gminne Przedszkole w Paniówkach (zwanym dalej „Organizatorem”). Koordynatorami konkursu są Aleksandra Głosz, Agnieszka Mańka.

• Konkurs skierowany jest dla przedszkolaków Gminnego Przedszkola w Paniówkach wraz z rodzicami.

II. CELE KONKURSU

•  rozwijanie kreatywności, twórczości i wyobraźni dziecka,

• rozwijanie zdolności manualnych,

• rozwijanie umiejętności społecznych- chęci niesienia bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.

III. WARUNKI OGÓLNE

Warunki uczestnictwa w konkursie:

• Wykonanie jednej pracy konkursowej przez uczestnika- zabawki sensorycznej.

• Dzieci mogą wykonać pracę z pomocą rodzica lub starszego rodzeństwa.

• Prace mogą być wykonane dowolną techniką na przykład– z tektury, materiału, cienkich deseczek, filcu, papieru piankowego, sznurka, wstążki, papieru ściernego, guzików, itp. ogranicza nas tylko wyobraźnia.

• W przypadku przygotowania np. książki sensorycznej powinna ona liczyć min. 5 kartek oraz posiadać sztywne okładki.

• Praca musi być wykonana przez jednego uczestnika (prace zbiorowe nie będą brały udziału w konkursie).

•  Prace biorące udział w konkursie nie podlegają zwrotowi, stają się własnością organizatora.

• Prace niespełniające wymogów formalnych regulaminu nie będą brały udziału w konkursie.

• Wyrażając zgodę na udział w konkursie każdy uczestnik wyraża zgodę na warunki zawarte w regulaminie konkursu.

• Do pracy prosimy dołączyć metryczkę (imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka)

• Prace należy dostarczyć do 2.12.2022r. do Gminnego Przedszkola w Paniówkach.

Prace konkursowe będą podlegały następującej ocenie:

– bogactwo doznań sensorycznych,

– oryginalność,

– zgodność z tematem,

– pomysłowość,

– estetyka wykonania.

Rozstrzygnięcie konkursu:

Ogłoszenie wyników odbędzie się 9 grudnia 2022r. Wyniki będą opublikowane na stronie internetowej organizatora oraz na stronie Facebookowej przedszkola.

Laureatów Konkursu wyłoni komisja powołana przez organizatora.

Komisja konkursowa wyłoni trzy najlepsze prace.

Zwycięzcy- zdobywcy miejsc I , II, III- otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy.

Wyróżnione dodatkowo prace również otrzymają nagrody i dyplomy.

Uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy oraz podziękowania.