Biblioteczka współfinansowana przez Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

”Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

Wprowadzenie dzieci w świat literatury rozpoczyna się jak wiadomo od ich wczesnych lat. Już trzyletnie dzieci z zaciekawieniem oglądają z dorosłymi ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. W naszym przedszkolu literatura towarzyszy dzieciom prawie na co dzień. Torujemy drogę przyszłym czytelnikom, zaszczepiamy chęć do czytania, utwierdzamy w prze-konaniu, że książka to źródło wiedzy i przyjemności.

Od listopada w naszym przedszkolu działa nowa biblioteczka współfinansowana przez Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Księgozbiór przedszkola wzbogacił się o literaturę o różnej tematyce. Znajdziemy w niej książki o trudnych dla dzieci sytuacjach jak np. pójście do dentysty, książki o różnych fakturach, które można dotykać, o wielkich wynalazcach, rozszerzające słownictwo dziecka, książki o uczuciach oraz wiele ciekawych pozycji dla każdej grupy wiekowej.

W każdym kolejnym miesiącu będziemy Państwu przybliżać książki z nowego księgozbioru przedszkola.