Dofinansowanie z WFOŚiGW

Z dumą informujemy, że nasze przedszkole w Paniówkach otrzymało dofinansowanie z WFOŚiGW w Katowicach w ramach przedsięwzięcia OP 5.1.

„Zakładanie mini ogrodów botanicznych, mini arboretów przy placówkach, w których prowadzona jest edukacja ekologiczna” na zakup i nasadzenie prawie 2000 roślin w tworzonym „Ogrodzie pięciu zmysłów”.

Dotacja wynosi 26 255, 98 zł., a całość zadania to 32819,97 zł. Zakładane efekty ekologiczne zadania to wzbogacenie bioróżnorodności biologicznej, przywrócenie właściwego stanu ekosystemów na obszarze wokół budynku przedszkola, podniesienie świadomości ekologicznej uczniów oraz ich rodzin oraz podniesienie skuteczności terapii dzieci niepełnosprawnych poprzez zastosowanie hortiterapii. Dziękujemy Pani Marcie Hirsz za autorski projekt ogródka oraz zaangażowanie w realizację pomysłu.